Forumlar > Pardus-Linux.org > Güncel (pardus 2013 gnome kde karşılaştırması)
erkaya kullanıcısının resmi

erkaya

pardus 2013 gnome kde karşılaştırması

aşağıdaki linkten pardus'2013 ü indirdim(hem gnome hem kde).gnome masaüstünü kurup denedim. 2011.2 de kde alıştığımdan mıdır nedir çok kullanışlı gelmedi daha sonra kde kurdum şimdi onu kullanıyorum. sizce hangisi daha kullanışlıdır.

ftp://depo.pardus.org.tr/ISO/2013rc/tr/

waroi kullanıcısının resmi

waroi

Re: pardus 2013 gnome kde karşılaştırması

Ben KDE seviyorum daha hoş geliyor gözüme, Fakat o indirdiğin link .deb'li Pardus'un linkleri ve deneme sürümü ben onu denemiştim ve birçok hatası var hiç tavsiye etmem kurmanı tam bir baş belası gerçekten Smile Pardus-Anka'yı beklemeni tavsiye ederim Smile

erkaya kullanıcısının resmi

erkaya

aslında bir kaç ayarı bulamamam dışında çok büyük bir sıkıntı yaşamadım. çıkacak anka sürümünü de görmek lazım tabii ki. sanırım o pisiyi terk etmeyecek? peki pisi ile tubitak desteği olmadan anka ayakta durabilir mi? bu noktada deb-pisi karşılaştırması yapmak lazım sanırım.
bu konuda fikriniz nedir? yeni çıkan herhangi bir programı deb ile mi daha buluruz pisi ile mi? pisi de kalmanın bize ne gibi avantajları olacaktır? doğrusu bunlar merak ettiğim konular.

waroi kullanıcısının resmi

waroi

.deb kullanmak isteyen bence Ubuntu yada Mint kullanabilir bir .deb'li dağıtıma daha ihtiyaç yok bence. Pardus .pisi ile devam etmeli diye düşünüyorum ve .pisi'yi çok başarılı buluyorum şahsen... Ayakta durması konusun da ise hiç bir tereddütüm yok kesinlikle .deb'li Pardus'tan çok daha kararlı bir sürüm olacağından eminim... Ben .deb'li Pardus'u denedim ve gerçekten çok yarım yamalak bir sistem şu anda...