Forumlar > Pardus-Linux.org > Güncel (Debianlı Pardus Hk)
yborlu kullanıcısının resmi

yborlu

Kayıt: 19/05/2006

Debianlı Pardus Hk

Öncelikle Anka takımın çalışmalı gerçekten meyvesini verdi. Fakat ulabim bünyesinde geliştirilen Debian tabanlı Pardus'u ben Bilgisayarıma kurup denedim.

Şu bir gerçek Resmen debian üzerine Pardus giysisi koymuşlar. Kullanımı bilmeyene çok kolay geliyor. Gnome3 masaüstü güzel. Ben kendi bilgisayarımın dialup faxmodemini tanıtamadım GonomePPP isimli bir uygulama bu modemi kullanarak faks çekebiliyor. Birde bilgisayarın kablosuz bağlantı kartını verici gibi kullanarak neti kablosuz dağıtabiliyor.

Erişilebilirlik seçenekleri Wİn8 den bile daha iyi ayrıca kullanım bakımından Win8 den kat kat güzel. Açılışı ve kurulumu çok hızlı. Ram tüketimi düşük 250 mb civarında

İntel ekran kartını iyi tanıdı Pardus 11 de openrena oynayamıyordum. Ayrıca Samsun ML 1610 yazıcım P11 de yatay çıktı veremezken Debian Tabanlı Pardus'da sorunsuz çalıştı.

Top
erkaya kullanıcısının resmi

erkaya

Kayıt: 24/03/2012

Re: Debianlı Pardus Hk

daha önce pardus 2011.2'yi kullanıyorum 2013 rc sürümünü de çıktığı gibi indirdim. hem gnome hem kde masaüstü olarak kullandım. denildiği gibi; internette incelediğim kadarıyla debiandan pek bir farkı da yok.
yazılımları tanımada bir sıkıntı yaşamadım. 1 gb ram olduğundan ve winmdows 7'ye 1.5 senedir format atmadığımdan dolayı işletim sistemim çok yavaştı. mozilla'da 7-8 sekmeden sonrası kasıyordu. pardus'da ise hiç sıkıntı yaşamadım Gayet hızlı. bilgisayarımın ram'ini enerjisini sömürmediğini fanların çalışmasından bile çok rahat anlayabiliyorum.
yazılım deposunda ilk görünüşte pisiye göre aradığım programları daha rahat bulabileceğim izlenimi uyandırdı.
ben beceremediğimden midir yoksa başka sebepten midir anlamadım iki sorunla karşılaştım;
1- girişte şifre sorma ekranında bir süre beklediğinde şifre girmesem de oturum açılıyor.
2- dokunmatik fare çalışmasına rağmen girdi aygıtları arasında, ince ayarlarını yapmak için bir sekme yok.
her türlü özgür yazılımı desteklediğim gibi bunu da destekliyorum.

Top