Forumlar > Pardus > Donanım (Nvidia Gforce 103m Ekran kartı sorunu)
Mrtqnci kullanıcısının resmi

Mrtqnci

Nvidia Gforce 103m Ekran kartı sorunu

Merhabalar;

Bir haftadır pardus 2013 gnome 64 bit işletim sistemini tekrar tekrar yüklemek zorunda kalıyorum.Sorunumu özetlersem.Pardusu kurduktan sonra güncelleştirmeleri yapıyorum toplamda 600-700 mb bir güncelleştirme yapıyorum.Güncelleştirme bittikten sonra bilgisayarı tekrar başlatmamı istiyor.Tekrar başlat yaptığımda sistem açılırken grubdan sonra siyah bir ekran geliyor.Sol üst köşede imleç yanıp sönüyor.Bir çok araştırmama göre ekran kartı sürücüsünden kaynaklandığı okudum.burada ctrl+alt+f2 yaptığımda komut verebiliyorum.Ama acemi olduğum için buradan ekran kartı sürücüsünü nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.Benzer konulardaki kodları denedim fakat sonuç olumsuz.Tekrar tekrar yüklemekten gına geldi aynı ayarlarla tekrar uğraşmak istemiyorum.Lütfen yardımcı olunuz.

Not:güncelleştirme snasında synaptic paket yöneticisinde içinde nvidia geçen bir dosya bozuk diyor.Bunu silmeyi üst sürüme güncellemeyi tekrar yükleme yollarını denedim ama her defasında sonuç yine aynı.

Ekran kartı : Nvidia Gforce 103m

Şimdiden çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Lütfen yardım edin linux kullanmak istiyorum öğrenmek istiyorum.

enki kullanıcısının resmi

enki

Re: Nvidia Gforce 103m Ekran kartı sorunu

Kurduğunuz şeyin sadece adı Pardus. Pardus nedir i araştrın dilerseniz.

Sonrada önerim debian Türkiye forumunu okuyup yardım alınız.

Şuanki bireysel pardus un adı pisilinux dur.

Becerebilirsek Anka adı ile gerçek pardusu devam ettireceğiz. Ancak pisilinux şu an hem güncel hemde aslına sağdık olarak pardusu ayakta tutmakta.

Pardusun paket yöneticisi Pisi dir ve hiçbir zaman güncellemede tüm datayı yenilemez sadece sıkıştırılmış fark ları yükler o yüzden gerçek pardus adını haketmiştir.